بارگذاری...

اُساج

شرکت افق سبز عصر جدید (اٌساج) در سال ۱۳۹۷ در راستای رفع نیاز مبرم شرکت ها ، سازمان ها و ادارات در غرب کشور به تولید محتوای تبلیغاتی با کیفیت ، تاسیس شد و در حال حاضر دارای ۱۷ نیروی متخصص می باشد.

آدرس:کرمانشاه - سه راه 22 بهمن - برج آنیتا - طبقه دوم - واحد 7 م
تلفن:08338105016

انتخاب سردبیر

به مناسبت افتتاحیه

بسمه تعالی

صحبت کردن درباره ی شروع یک حرکت کار بسیار بسیار سختیه چون باید طوری شروع کنی که توی همان قدم اول بتانی با مخاطب ارتباط بر قرار کنی. باور کنید که افتتاح برنامه ی ما از افتتاح استادیوم نقش جهان اصفهان سخت تر شده بود.نوسان دلار سر خیلی از مطالب و مشاغلی که می خواستیم به شما معرفی کنیم رو برید.خلاصه خیلی تلاش کردیم که بتانیم در قدم اول خوب خودمانه معرفی کنیم ،اگه توی این خوش و بش اولیه از دید شما کم و کسری مشاهده شد،به بزرگواری خودتان ببخشید.

 

 

بریم سر اصل مطلب ،هدف از افتتاح این وب سایت«« تغییر فرهنگ اشتغال و کار آفرینی و همچنین  برسی موقعیت ها و پتانسیل های شغلی استان کرمانشاه است»»،شاید توی نگاه اول این کار جدیدی به نظر نیاد(هر چند کاملا جدیده) اما فرق کار ما با حرکت های مشابه قبلی اینه که،کار ما برآمده از دل جامعه است.اینجا خبری از نظرات غول پیکر اقتصادی نیست.هدف ارائه ی تجارب افرادی مثل خودمانه که خودشان آسین بالا زدن تا شغلی پیدا کنن و خیلی دقت کنید«« تغییر فرهنگ اشتغال»».اینجا قرار نیست دست کسی رو بگیریم و ببریم سر کار،باید خودتان با توجه به شرایط خودتان تصمیم بگیرین که کدام یک از این مطالب به درد حوزه ی فعالیت شما خواهند خورد.

قبل از  توضیحات بیشتر ، راجع به موسسه ی خودمان بگم که ما سمن هستیم .سمن ها موسسات مردم نهادی هستند که توی حوزه های مختلف فعالیت میکنند .گفتم اینه بگم که بدانید ما شرکت نیستیم،شاید در عمل فعالیت خیلی از سمن ها و شرکت ها نزدیک همدیگه باشه اما تفاوت دارند،هر چند خودم میدانم در نهایت بازم خیلیا به ما میگن شرکت!!!!!

امید سازان عصر جدید سال  ۹۵  به عنوان یک سمن رسانه ای در استان کرمانشان(کرمانشان درسته) تاسیس شد. در حال حاضر بزرگترین سمن رسانه ای استان کرمانشاه در حوزه ی جوانان هستیم…..به خاطر همین حوزه ی فعالیت و تخصص در زمینه ی تولید محتوا تصمیم گرفتیم طرح اداره ی ورزش و جوانان استان کرمانشاه برای معرفی پتانسیل ها و فرصت های شغلی استان را ما بر عهده بگیریم.اما خب ما کلا نگاه به مقوله ی اشتغال و تغییر دادیم و از ایده تا مدیریت و بازاریابی رو داخل مشاغل رو جز اهداف خودمان در نظر گرفتیم.علاوه بر معرفی فرصت های شغلی استان،برای اولین بار تصمیم به انتشار سلسله مقالات،مستندات شغلی و طرح های متنوع دیگه ای در ارتباط با  فرهنگ اشتغال و کار آفرینی گرفتیم که کم کم با اونا مواجه می شید.

همیشه این رو در نظر داشته باشید که مستندات و مقالاتی که ما از طریق وب سایت و شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام خواهیم گذاشت، پتانسیل هایی هستند که باید توسط شما به شغل تبدیل شوند(اینو من هی تا آخر کارم تکرار می کنم).خیلی ازین مشاغل ممکنه توانایی ایجاد کار برای هزار نفر وداشته باشه و در قبالش مبلغ بسیار بالایی هم برای شروع بخواد،در طرف مقابلم ممکنه ما طرحی رو معرفی کنیم که هزینه ی بسیار کمی داشته باشد، اما مجددا تاکید میکنم که اینا صرفا طرح و پتانسیل هایی هستند که باید توسط شما اجرا بشند.

معرفی یک شغل به تنهایی جوابگوی معضل بیکاری داخل استان ما نیست.تمرکز اصلی باید روی تغییر فرهنگ اشتغال باشه.

پس توی برنامه های ما با موضوعات زیادی برای پوست اندازی فضای شغلی مواجه خواهید شد……..

تذکر بسیار بسیار مهم:

عدم استقبال از مطالب وب سایت ها و کانال های کار آفرینی،فقط و فقط به کمبود ونقصان مطالبشان  و یا عدم اشائه ی مناسب بر نمی گرده!خیلی ازین مطالب به خاطر ساختار خشکی که دارن،مورد توجه قرار نمی گیرند.در واقع مطالب اشتغال و کار آفرینی به خودی خود بسیار رو مخن، حالا این خشکی وقتی بخواد با کار فرهنگی هم  ترکیب بشه، دیه واقعا حوصله سر بر میشه! ما تصمیم نداریم که با زبان خشک اقتصادی ادام اسمیت با شما حرف بزنیم یا یک رمان جنایی به قلم اگاتا کریستی ارائه بدیم، ((خداوند)) در قران میفرماید :با مردم به نیکی سخن بگویید: «…وَقُولُوا لِلنّاسِ حُسْنًا…». (سوره بقره/۸۳) برای همین سعی کردیم از خشکی مطالب توسط مقدار اندکی لطافت و طنز کم کنیم و از لحن به اصطلاح خودمانی در بیان مطالب استفاده کنیم. اگه تا اینجا مشهود نبوده اما توی بقیه ی مستندات و مطالب ما لهجه ی کرمانشانی را مشاهده خواهید کرد.

 

 

هدف از انتخاب این سبک از بیان،نزدیکی با مخاطبان و تاکید روی فرهنگ خومانه(خودمان). پس تا جایی که امکان داشته سعی کردیم لحن صمیمی خودمانه از دست ندیم،مگه این که مطلبی رو از جای دیگه ای استفاده کرده باشیم و ….

برای تغییر فرهنگ غلط اشتغال حاکم بر جامعه، نگارش،جمله بندی و سایر ویژگی های ادبی رو به نحوی که تشخیص داده ایم ،به کار بستیم.برای رسیدن به این هدف اگه لازم باشه،هزاران غلط املایی و نگارشی و …. توی مستند و مطالبمان میاریمان.پس اگه جایی به اسم مصدر برخورد کردین و نه فعل و یا هر ایراد دیگه ای که به نظرتان به نگارش لطمه خواهد زد،لطفا بیانیه ی ما رو به خاطر بیارید.پیشاپیش به خاطر هر چه ساختار شکنی ادبی ونگارشی در مطالبمان عذر می خواهیم.

یا حق