بارگذاری...

اُساج

شرکت افق سبز عصر جدید (اٌساج) در سال ۱۳۹۷ در راستای رفع نیاز مبرم شرکت ها ، سازمان ها و ادارات در غرب کشور به تولید محتوای تبلیغاتی با کیفیت ، تاسیس شد و در حال حاضر دارای ۱۷ نیروی متخصص می باشد.

آدرس:کرمانشاه - سه راه 22 بهمن - برج آنیتا - طبقه دوم - واحد 7 م
تلفن:08338105016

انتخاب سردبیر

تولید سفره

سلام. یکی از راه های بزرگ  تر کردن سفره ی زندگی، تولید خود سفره است.  شغلی که امکان راه اندازی آن به صورت خانگی و در کارگاه های کوچک وجود دارد و در صورتی که بتوانید کمی خلاقیت را چاشنی کسب و کار خود کنید، درآمد خوبی خواهید داشت.

پیشگفتار

خیلی از مشاغل و صنایع هستند که ما در نقاط مختلف کشور، خصوصا غرب کشور به آن ها نیاز داریم. خصوصا اینکه امکان صادرات اینگونه تولیدات از استان های مرزی ساده تر است اما متاسفانه گویا این تولیدی ها در عین سادگی، چندان طرفدار ندارند. گویا عادت کرده ایم، اولین چیزی که از تولیدی به ذهنمان می رسد یک تصویر از کارخانه های بزرگ و ماشین آلات خفن و عده ای کارگر که با دُرشکه زغال سنگ می آورن. دقیقا عین قرن ۱۸ میلادی و شروع انقلاب صنعتی!

نه برای بعضی از تولیدی ها احتیاجی به این همه تصور عجیب و غریب و بزرگ نمایی نیست. یکی از همین تولید ها تولیدی سفره است. سفره ای که امکان تولید انواع یک بار مصرف و کاغذی و … آن وجود دارد و می تواند شما را به یک سرمایه دار تبدیل کند.

توجیح اقتصادی وبازار فروش تولید سفره

۱-تداوم مصرف و نیاز

بعضی از کالاها تا دنیا دنیاست از آن ها  استفاده می شود و بشر به آن ها احتیاج دارد. مخصوصا توی ایران ، مگر اینکه روزی در ایران و به خاطر پیشرفت علم نه به خاطر گرانی ها، غذها به اندازه ی قرص ژلوفن برسند. آن هم در ایران مطمئن باشید با نان مصرف خواهد شد و جدای از آن، عمر ما کفایت دیدن این صحنه را نمی دهد، پس به  سفره ی خود باشید.

رستوران ها و سفره خانه ها امروزه از مشتریان جدی سفره های یک بار مصرف هستند. همچنین خانواده های ایرانی نیز به خاطر سادگی کار، به استفاده از این محصول روی آورده اند.

۲-نبودن بازار رقابتی

در استان های مختلف کشور، تولیدی های زیادی برای سفره وجود ندارد و اکثر کارگاه های تولیدی در استان تهران و البرز و آن هام به صورت خانگی متمرکز هستند. به عنوان مثال در استان کرمانشاه، تولیدی های این محصول به اندازه ی انگُشتان یک دست هم نیستند و حتی درباره ی آن ها، برند سازی نیز صورت نپذیرفته است.

داشتن نگرانی برای اشباع شدن بازار امری طبیعی است اما توجه داشته باشید که شما می توانید با طرح و الگویی جدید از تولید و یا عرضه، متفاوت از سایرین عمل کنید. افرادی که این کار را شروع کرده و با شکست مواجه شده اند، کم نیستند. اما بزرگترین مشکل آن ها به نحوه ی عرضه ی محصولات و قبضه کردن بازار باز می گردد.

۳-فراهم بودن نیروی کار و دانش استفاده از ماشین آلات

بر خلاف برخی دیگر از کالاهای تولیدی که شما باید مقدار زمان طولانی را صرف آموزش و یادگیری کار کردن با وسایل کنید در  ارتباط با تولید سفره، اکثر شرکت هایی که ماشین آلات مورد نیاز شما رو فراهم می کنند، خود آموزش رایگان استفاده از تجهیزات را بر عهده می گیرند.

  1. در دسترس بودن تجهیزات

ماشین آلات تولید سفره، چه نمونه های ایرانی و چه نمونه های چینی آن در دسترس است و شما می توانید با صرف هزینه ی نه چندان ماشین آلات مد نظر خود را با توجه به نوع و میزان تولید  تهیه کنید.

نحوه ی دریافت مجوز

شما برای این شغل به دریافت ۲ مجوز نیاز دارید.

۱.دریافت از بهداشت استان محل تولید که آن ها بیایند و با بررسی محل و تجهیزات، کار شما را تایید کنند. که الحمد الله به خاطر سال تولید رونق تولید، سخت گیری ها کمتر شده است.

  1. دریافت مجوز از صنعت معدن. شما چه قصد تولید در خانه و به عنوان مشاغل خانگی باشید و چه قصد راه اندازی کارگاهی بزرگتر را داشته باشید، باید به اداره ی صنعت و معدن محل راه اندازی تولیدی مراجعه کنید. تنها تفاوت موجود در میزان دوندگی های اداری است زیرا دریافت مجوز برای تولیدی های سنگین تر، کمی سخت تر است اما برای تولیدات خانگی به سرعت می توانید، مجوز دریافت کنید.

دیگه دسترسی به بازار عراق و نبود تولیدات انبوه مشابه توی غرب کشور و نمیگم ،به برکت نبود کارخانه و صنعت توی غرب کشور هر کی توی این چند استان توی زمینه ای حرفه ای بشه دست خودشه زده!

سرمایه مورد نیاز

سرمایه مورد نیاز برای تهیه ی مجوزات بین تولید خانگی و صنعتی متفاوت است اما برای اگر شغل شما زیر مجموعه ی مشاغل خانگی قرار بگیرد، یک میلیون کفایت خواهد کرد. برای وسیله شما حداقل به ۳۰ میلیون تومان نیاز خواهید داشت. این رقم برای تولیدات بیشتر وبا رنگ بندی و طرح های متفاوت تا ۱۵۰ میلیون تومان نیز بالا خواهد مرد و مسلما این تفاوت قیمت به خاطر تفاوت در  در مدل دستگاه ،تمام مکانیزه بودن خط تولید ،رنگی یا غیر رنگی بودن آن هاست. برای افرادی که به دنبال راه اندازی این شغل به صورت خانگی هستند، پیشنهاد ما این است که از نیروی کار خانواده استفاده کنند و هزینه ی کمتری برای بعضی از ماشین آلات پرداخت کنند.

حرف آخر

ممکن است بعضی از کارآفرینانی که این شغل را انتخاب کرده اند، در آن شکست خورده باشند. آن هم بدون شک به نحوه ی بازاریابی آن ها باز می گردد. توجه داشته باشید، رستوران ها، غذا خوری ها خریداران اولیه ی شما هستند و شما باید تک تک آن ها را امتحان کنید. در مرحله ی بعد محصولات خود را در اختیار عمده فروشی ها و فروشندگان لوازم یک بار مصرف قرار دهید. از کانال های تلگرامی و سایر شبکه های اجتماعی غافل نشوید.

یا حق