بارگذاری...

اُساج

شرکت افق سبز عصر جدید (اٌساج) در سال ۱۳۹۷ در راستای رفع نیاز مبرم شرکت ها ، سازمان ها و ادارات در غرب کشور به تولید محتوای تبلیغاتی با کیفیت ، تاسیس شد و در حال حاضر دارای ۱۷ نیروی متخصص می باشد.

آدرس:کرمانشاه - سه راه 22 بهمن - برج آنیتا - طبقه دوم - واحد 7 م
تلفن:08338105016

انتخاب سردبیر

این تیتر ما فحش و  ناسزا نیست ها، اعلام یک وضعیته که وزیر اسبق کار بیان نمودندند.همراه ما باشید تا این تیتر رو واکاوی کنیم.اولین بار اصطلاح شغل های بدون تصدی یا همان بی خاون(صاحب) خودمان رو آقای ربیعی وزیر محترم و در واقع  اسبق کار، آذر ماه سال ۹۳ بیان کردند، گویا منظور از شغل های بدون تصدی ،شغل هایی هست که قشر جویای کار علاقه ای برای دستیابی بهش نداره،عجیب تر اینه که رقم ۲ ملوینی(میلیونی) برای این مشاغل اعلام شده.الان هر چی فکر میکنم درک این قضیه که حدود ۲ ملیون شغل نیاز داریم و کسی سراغش نمیره برام سخته.اینجا چند حالت پیش میاد!….

 

 

 

۱_وزیر اسبق کار آماری داده و رفته، پیچیده به بازی.حالا یا امار غلط بهش دادن یا میشه گفت دنبال این نظریه بودن که کیا میگن کار نیست! کار هست. جوانا تنبلی تو چشماشانه گرفته ،کار ریخته وکسی دنبالش نرفته تا حالا و مشکل کلا جمعیت جویای کار هستند.

۲_ در فرضیه ی دوم،  دوباره مشکل ما جمعیت جویای کار هستیم. فقط با این تفاوت که بر عکس حالت اول این دفعه کسی ما رو متهم نکرده بلکه ما کلا تو هپروتیم.گویا توهم مشکل بیکاری داریم و گیفانمان(جیب) پر پوله و کلا همه چی رله است.

 

 

۳-فرض سوم اینه«« کلا تیپ کاری جمعیت جویای کار فرق کرده»» و کسی طالب این طور مشاغل نیست ،دیگه کسی از کارای سخت خوشش نمیاد و همه دنبال یک شبه ملیونر شدن هستند.

۴_اطلاع رسانی در باره ی این مشاغل بدون متصدی کمه طوری که افراد جویای کار اطلاعی از اونا ندارند.

بالشخصه فکر میکنم گزینه ی سوم و چهارم محتمل ترند،به هر حال به خاطر مشکلات معیشیتی و مشکلات روانی ناشی از بیکاری خیلی از افراد حاضرند سخت ترین مشاغل رو قبول کنندو به صرف نبود اطلاع رسانی درباره ی این مشاغل دنبال اونا نمیرند ودرباره ی فرض سوم هم که کلا مصداق بارزه آنچه که عیان است په حاجت به بیان است هستش.متاستفانه خیلی از افراد علارغم تمام مشکلات مالی و مشکلات دیگه حاصل از بیکاری اصلا تمایلی به مشاغل سخت یا کم درامد تر ندارند.مسلما ما نمیتانیم کسیو مجبور به کاری که دوست نداره کنیم. در همین راستا  خیلی از افراد تحصیل کرده هستند که زمان زیادی رو صرف این کردن که در آینده شغل تخصصی خودشانه داشته باشند.این دسته به هر حال دلایل خودشانه دارند و ما در مقام قضاوت نیستیم.تصمیم گیری درباره ی این که داشتن هر شغلی بهتر از بیکاریه یا نه،توی بعضی از دسته های جامعه خیلی سخته.برای شخصی که تا مقطع دکتری درس خوانده و زحمت کشیده،کار کردن به عنوان کاگر ساده،فشار روحی برابر با خوردن ۵۰۰۰ کف گرگی از ببر بنگال داره!!!

همه ی جامعه در مقابل تغییر تیپ شغلی جوانان ما مسئول اند،علی الخصوص سیستم آموزشی و خانواده ها.وقتی صبح تا شب تحت اسم راه کارهای موفقعیت و ثروتمندی،بیلبورد می زنند تو ای شهرو،ثروت کلان میشه یک ارزش که اگه نداشته باشیش با غورباقه های توی سراب نیلوفر فرقی نداری،نتیجشم میشه همین دیه،کسی حاضر نیست برای ماهی ۱ تومن کار کنه.ترجیح میده توی خیال و رویا با ماهی ۱۰۰ میلیون سر کنه تا بخواد از کم شروع کنه و به زیاد برسه.

گه ازون دسته افرادی هستید که از طریق ما و حالا هر طریق دیگه ای،متوجه شدین که این مشاغل بدون تصدی وجود دارند و حاضرید شانس خودتان رو با این مشاغل امتحان کنید،به ادارات کار شهرتان مراجعه کنید.

کارهایی هم که ما می تانیم در مورد این مشاغل بدون تصدی انجام بدیم،توی این ۲ دسته قرار می گیرند.

۱-سعی در برطرف کردن فرضیه سوم و تغییر دادن تیپولوژی شغلی نسل جوان از طریق کارهای فرهنگی و معرفی مقاله و پخش مستند….

۲-معرفی کردن این مشاغل بدون متصدی در استان کرمانشاه و اطلاع رسانی درباره ی آن ها،که این مورد نیازمند همکاری ادارات محترم می باشد.

تاجایی که بتانیم از طریق تحقیقات سعی میکنیم این مشاغلی رو که جناب وزیر اسبق فرمودند،

شناسایی کنیم و در اختیار مخاطبین استان قرار بدیم .

یا حق