بارگذاری...

اُساج

شرکت افق سبز عصر جدید (اٌساج) در سال ۱۳۹۷ در راستای رفع نیاز مبرم شرکت ها ، سازمان ها و ادارات در غرب کشور به تولید محتوای تبلیغاتی با کیفیت ، تاسیس شد و در حال حاضر دارای ۱۷ نیروی متخصص می باشد.

آدرس:کرمانشاه - سه راه 22 بهمن - برج آنیتا - طبقه دوم - واحد 7 م
تلفن:08338105016

انتخاب سردبیر

متوسط درآمد یک طراح موشن گرافیک چقدر است؟

حتما تا به حال در مورد میانگین حقوق یک طراح موشن گرافیک کنجکاو شده اید. برای پاسخ به این حس تان به جای خوبی آمده اید.
به نظر خیلی ها صنعت موشن گرافیک از داستان پردازی گرفته تا انیمیشن، هیجان انگیزترین صنعت جهان است. طراحان حرفه ای موشن گرافیک می دانند که طراحی موشن گرافیک مانند اکثر رشته های هنری، در نهایت به معنای ایجاد یک فضای کاری در کنار رسیدن به پول است. اما شما باید این اراده، اشتیاق و عزم راسخ را داشته باشید که حتی در مواقع سختی هم بتوانید پروژه هایتان را به راحتی انجام دهید که این سخت کوشی است که در نهایت شما را به پول خواهد رساند! موشن گرافیست ها حل کننده مشکلات بازاریابی کسب و کارهای مختلف هستند که از طریق موشن گرافیک از مهارت هنری منحصر به فرد خود برای داستان سرایی استفاده می کنند. صنعت موشن گرافیک سال به سال در حال پیشرفت است و نقش بزرگی را در دنیای تبلیغات ایفا می کند. موشن گرافیست ها قصه گوهایی با مهارت هایی فراتر از یک برنامه کاربردی یا یک رشته هنری هستند.

و حالا پاسخ به کنجکاوی شما….
متوسط حقوق طراح موشن گرافیک: سالانه ۶۲۰۰۰ دلار
براساس نظرسنجی های صورت گرفته در سال۲۰۱۷  از ۱۳۰۰بررسی وضعیت درآمدی طراحان موشن گرافیک فعال، متوسط حقوق دریافتی موشن گرافیست سالانه ۶۲۰۰۰ دلار است. همچنین میانگین حقوق طراح موشن گرافیک آزادکار یا فریلنسر ۶۵۰۰۰ دلار در  سال است که موشن کار، پروژه ی  خود را برای مجموعه‌های مختلف انجام می‌دهد و بسته به نیاز و پروژه‌های در دسترس، کارفرمای خود را تغییر می‌دهد. یکی از چالش های مربوط به ترسیم حقوق و دستمزد موشن گرافیست ها این واقعیت است که بسیاری از افراد در این حرفه اکثراً درآمد خود را از پروژه های آزاد و فریلنسری کسب می کنند زیرا طراحی موشن گرافیک در مشاغل کوچک و موسسات و شرکت ها ببشتر شما را به یک کارمند شبیه میکند. بدیهی است بسته به تجربه شما در این صنعت ، این حقوق می تواند بالاتر یا پایین تر باشد. هر چه بیشتر در این حرفه باشید ، پول بیشتری را میگیرید و اگر صاحب کسب و کار خود باشید، که دیگر حد مشخصی برای درآمد شما وجود ندارد.

حتما بعد از خواندن این مطالب به این فکر خواهید کرد که درآمد موشن گرافیست ها در ایران با دنیا بسیار تفاوت دارد. واقعیت این است که بله، درآمد شما در ایران صد در صد با نمونه ی خارجی متفاوت است اما هیچ چیزی مانع شما نیست که اگر یک طراح موشن گرافیک خوب شوید، سالیانه ۱۵۰ میلیون تومان درآمد داشته باشید. به خاطر اهمیت موشن گرافیک در تبلیغات ویدیویی، این روزها سفارش موشن گرافیک بخشی از هر سفارش تبلیغاتی کسب و کارهای مختلف شده و صاحبان کسب و کار حاضرند برای یک موشن گرافیک ۴دقیقه ای تا ۳۰ میلیون تومان هزینه کنند.

آیا برای یک موشن گرافیست شدن نیا ز دارم که در یک شهر بزرگ زندگی کنم؟

نه، لازم نیست شما در یک شهر بزرگ باشید تا یک طراح موشن گرافیک باشید. هرچه ابزارهای ارتباطی، همکاری را آسان تر کنند، به طور فزاینده ای برای طراحان موشن گرافیست آسان تر می شوند تا در هر مکانی که می خواهند زندگی کنند. برخی از بهترین هنرمندان حرفه ما در مناطق روستایی زندگی می کنند. البته، شهرهای بزرگ این فرصت را به شما می دهند که با هنرمندان دیگری در حرفه خود بصورت حضوری ملاقات کرده و به تعاملات با یکدیگر بپردازید. اگر این شانس را دارید که در یک شهر بزرگتر زندگی کنید ، این کار را انجام دهید، اما اگر این موضوع غیرممکن است، آن را بزرگ نکنید!

مهارت هایی که می تواند بر حقوق طراح موشن گرافیک اثر بگذارد:

مهارتهایی وجود دارد که به شما کمک می کند به عنوان یک موشن گرافیست، بازاریابی کنید. برای راحتی کار شما، لیستی از مهارتهای لازم برای استخدام شدن به عنوان طراح موشن گرافیک تهیه کرده ام که می تواند تأثیر مثبتی بر حقوق و دستمزد طراحی شما داشته باشد.
• Adobe After Effects
• Adobe Photoshop
• Adobe Illustrator
• ۲D Animation
• ۳D Animation
• Graphic Design
• Nuke
• Cinema 4D
• Video Editing
• Storytelling
• Working with Clients
• Communication
بخاطر داشته باشید اگر می خواهید یک طراح حرفه ای شوید، بیشتر از اینکه باید بر یک نرم افزار تسلط داشته باشید، درک مفاهیم اصلی داستان پردازی بصری و اطلاعات بیشتری در این زمینه به کار شما می آید. طراحان موشن گرافیک بیش از هنرمندان نرم افزار افترافکت هستند. اگرچه داشتن مهارت های فوق در یک رزومه زیبا به نظر می رسند، اما اگر می خواهید خود را از دیگران جدا کنید، ضروری است در طراحی، انیمیشن و داستان پردازی دستی داشته باشید. فراموش نکنید سفارش موشن گرافیک فرصتی را فراهم کرده تا شما بتوانید در این صنعت، جایگاه خود را تثبیت کنید.

منبع اقتباس
schoolofmotion