بارگذاری...

اُساج

شرکت افق سبز عصر جدید (اٌساج) در سال ۱۳۹۷ در راستای رفع نیاز مبرم شرکت ها ، سازمان ها و ادارات در غرب کشور به تولید محتوای تبلیغاتی با کیفیت ، تاسیس شد و در حال حاضر دارای ۱۷ نیروی متخصص می باشد.

آدرس:کرمانشاه - سه راه 22 بهمن - برج آنیتا - طبقه دوم - واحد 7 م
تلفن:08338105016

انتخاب سردبیر

چگونه اولین پست وبلاگ خودمان را بنویسیم؟

تبریک می گویم. بعد از کش و قوس های فراوان تصمیم گرفته اید که که وارد دنیای وبلاگ ها شوید. در واقع تصمیم گرفته اید که به تولید محتوا اعتماد کنید. چگونه نوشتن اولین پست وبلاگ شاید اولین قدم شما برای ورود به دنیای محتوا نباشد اما بدون شک یکی از مهم ترین قدم هایی است که در این راه برداشته اید.

اکنون زمان آن رسیده است که کار وبلاگ نویسی را شروع کنیم. و این یعنی نوشتن اولین ورودی وبلاگ شما. همه وبلاگ ها باید از جایی شروع شوند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که اولین تصور شما در ذهن مخاطبانتان خوب ترسیم شود! در اینجا چند نکته برای راهنمایی شما در مورد چگونگی نوشتن اولین پست وبلاگ خود آورده شده است.

با معرفی خود شروع کنید

مانند هر موقعیت جدید، مهم است که خودتان را معرفی کنید و به مردم فرصتی دهید تا شما را بشناسند. در اولین پست وبلاگ خود، به خوانندگان خود بگویید که چه کسی هستید، وبلاگ شما درباره چیست و چرا وبلاگ نویسی می کنید.حتی یک پاراگراف مقدماتی کوتاه می تواند کافی باشد تا خوانندگان انتظارات خودشان درباره ی آنچه که شما خواهید نوشت را شکل بدهند.

تقویم تولید محتوا

تصمیم گیری برای شروع یک وبلاگ آسان است. فکر کردن در مورد موضوعات جدید و اصلی برای پست های وبلاگ به طور منظم بسیار سخت است. پس از آماده شدن وبلاگ خود، وقت خود را برای ایجاد یک تقویم مقاله مشخص کنید.. چند هفته اول مباحث ارسالی برای وبلاگ خود را مشخص کنید. توجه داشته باشید این تقویم همانند قانون شاه آرتور و یا لوح حمورابی بر روی سنگ نوشته نشده است و شما می توانید در صورت لزوم تقویم خود را تغییر دهید.

یک دوپینگ عالی برای چگونه نوشتن اولین پست وبلاگ

یک راه عالی برای ورود به دنیای نوشتن وبلاگ، خواندن وبلاگ های دیگر است. به این ترتیب خواهید فهمید چگونه باید در ارتباط با محتوا مورد نظرتان بنویسید. می توانید روی نقاط ضعف و قوت آن ها کار کنید و آن های را که وبلاگ شما را اصیل و دارای ارزش خواندن می کند، پیاده کنید.

صدای شما چگونه است؟

تعجب نکنید. این یک اصطلاح رایج میان نویسندگان وبلاگ است که منظور آن شیوه ی بیان و نگارش شماست. هویت و شخصیت شما باید در نوشتن شما بدرخشد. این چیزی است که وبلاگ شما را بی نظیر می کند. برخی از وبلاگ نویسان صدای خود را با طنز می بینند. دیگران خبری تر هستند و …

لحن و شیوه ای  که ایجاد می کنید به هدف وبلاگ شما و مخاطبان هدف بستگی دارد. اگر وبلاگ شما به صورت حرفه ای بر روی هدفی متمرکز باشد، طبیعتاً لحن شما رسمی تر خواهد بود.

شناخت مخاطبان خود نیز به شما کمک می کند تا مباحث جدیدی را پیدا کنید که به آنها علاقه مند شود.

شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید

اطمینان حاصل کنید که وبلاگ شما دارای دکمه های اشتراک گذاری برای همه حساب های رسانه های اجتماعی باشد. این باعث می شود که خوانندگان بتوانند پست های شما را به اشتراک بگذارند، این باعث ایجاد جذابیت و علاقه بیشتری خواهد شد.

یک قانون طلایی برای وبلاگ نویسی وجود دارد که هر نویسنده باید قبل از ارسال اولین ورود به وبلاگ، خطا زدایی  شود. در صورت لزوم، بیش از یک بار همواره با دقت ویرایش و تصحیح کنید تا مطمئن شوید محتوای شما عاری از خطاهای خجالت آور است.

حتی اگر پیش نویس خود را ندیده اید و به نظر بی نقص می رسد ، باید به محض انتشار مطلب مجدداً دوباره مطالب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ خطایی در قالب بندی هنگام بارگذاری وجود ندارد.

تصاویر، ویدئو و محتوای تعاملی اضافه کنید.

حتی اگر مخاطبانتان واقعاً بخواهند بدانند چه حرفی برای گفتن دارید، پاراگراف های بزرگ متن برای خوانندگان می تواند بسیار پرتنش و خسته کننده باشد. با افزودن تصاویر، فیلم ها یا حتی محتوای تعاملی مانند اینفوگرافیک ها ، نمایش اسلایدهاو …متن را به قسمت های قابل هضم تبدیل کنید. این راه حل مشارکت خوانندگان شما را افزایش می دهد و فرصت های بالاتری را برای به اشتراک گذاشتن پست شما ایجاد می کند.

و فراموش نکنید که عکسی از خودتان اضافه کنید، به همراه یک بیوگرافی کوتاه. این باعث ایجاد مشروعیت و اعتماد به نفس در وبلاگ شما می شود و به جذب خوانندگان جدید کمک می کند.

نظرات و بازخوردها

وبلاگ شما نباید یک خیابان یک طرفه باشد. با تسهیل گفتگو با خوانندگان خود ، آن ها را درگیر وبلاگ کنید. حتماً یک بخش نظرات ایجاد کنیدو به خوانندگان این امکان را بدهید که در وبلاگ شما عضو شوند. برای تشویق به نظردهی، از آن ها سوال کنید و نظر آن ها برای متن خود را بخواهید. در هر زمان مناسب یا ضروری به بازخورد پاسخ دهید، حتی اگر بازخورد منفی باشد.

حرف آخر

هنگامی که تازه وارد وبلاگ نویسی شدید، باید وقت قابل توجهی  را به این کار اختصاص دهید تا مطمئن شوید محتوای شما واقعاً ارزشمند است. نتیجه ی کار شما مطمئنا یک شبه به دست نخواهد آمد. به خصوص زمانی که شما به دنبال نتایج تجاری از کار خودتان باشید.

نظرات خودتان را درباره ی چگونه نوشتن اولین پست وبلاگ با ما در میان بگذارید. در صورت نیاز به تولید محتوا حتما با ما تماس بگیرید.

منبع اقتباس: outbrain