بارگذاری...

اُساج

شرکت افق سبز عصر جدید (اٌساج) در سال ۱۳۹۷ در راستای رفع نیاز مبرم شرکت ها ، سازمان ها و ادارات در غرب کشور به تولید محتوای تبلیغاتی با کیفیت ، تاسیس شد و در حال حاضر دارای ۱۷ نیروی متخصص می باشد.

آدرس:کرمانشاه - سه راه 22 بهمن - برج آنیتا - طبقه دوم - واحد 7 م
تلفن:08338105016

انتخاب سردبیر

۵ اشتباه رایج هنگام کار پیدا کردن که باید از آن بپرهیزید

۵ اشتباه  در جستجوی کار که  باید از انجام آن بپرهیزید.

بعضی مواقع از جست وجوهای اینترنتی خودتان برای پیدا کردن کار به هیچ نتیجه ای نمی رسید، البته اگر جست و جوی انجام بدین! از آگهی های استخدامی و آزمون ها هم نامید هستید. به نظر شما گیر کارتان کجاست؟

بر طبق نظر اساتید وب سایت monstem ، ریشه ی این مشکل در نوع جستجوی شماست.

توصیه های موجود در این مطلب به نوعی است که نه تنها در جست و جوهای اینترنتی، بلکه در سایر  جست و جوهای شغلی نظیر آگهی های روزنامه،دیوار و ….   به کارافراد جویای کار در کشور ما می آید.

۵ اشتباه رایج هنگام کار پیدا کردن

 مشکل اول. خودتانم نمی دانید دنبال چه چیزی می گردید

هنگام جست و جوی اینترنتی، فقط و  فقط تیتر ها رادر نظر می گیریم. دنبال این هستیم که ببینیم چه مشاغلی موجود است، بدون این که علایق و توانایی های خودمان را در نظر بگیریم.

موسس شرکت” strategize “، یک شرکت مربیگری حرفه‌ای نیویورک در این رابطه می گوید:

” پیش‌بینی کنید و یادداشت کنید.” انجام این کار می‌تواند به جرقه زدن ایده‌های جدید در مورد آنچه که شما ممکن است انجام دهید، و در جایی که باید به دنبال آن بگردید، کمک کند.”

فرض کنید در جست و جوهای خودتان به یک عنوان استخدامی خوب برخورد می کنید.آیا از قبل لیستی شامل،  چه نوع مسئولیت‌هایی دارید که می‌خواهید در یک شغل داشته باشید؟ محیط کار ایده‌آل شما چطور است؟ برنامه کاری چطور است؟ اینها همه جنبه‌های مهم در نظر گرفتن قبل از درخواست هستند.

مشکل دوم. به هر ریسمانی چنگ نزنید! (ترجمه ی مشکل دوم سخت بود، به زبان خودمان یه چیزی تو ای مایه ها می شد).

بعضی از مواقع شرکت ها و موسسات دولتی و خصوصی هنگام استخدام، به صورت هم زمان در چند قسمت مختلف از متقاضیان شغل دعوت به عمل می آورند!

هنگام مواجه شدن با همچین آگهی ها واعلامیه هایی به سرعت برای همگی آنان دست به کار نشوید! ” این پیامی را به استخدام‌کننده‌ها و مدیران ارسال می‌کند که مطمئن نیستید چه چیزی می‌خواهید و برای رسیدن به هر کاری مستاصل هستید. ”

مشکل سوم. راجع به موسسه ای که قصد استخدام در آن را دارید، تحقیق نکرده اید.

گاهی اوقات هدف ما به تنهایی تصرف و به دست آوردن یک موقعیت شغلی است. در واقع هیچ گونه اطلاعاتی درباره ی جایی که قراره استخدام بشویم و یا این که در مصاحبه ی اون چه سوالاتی از ما خواهد شد نداریم.

فرض کنید که یک شرکت عمرانی قصد استخدام یک حسابدار را دارد. زمان مصاحبه اگر شما اطلاعاتی از پروژه هایی که شرکت ارائه داده و یا خوش نامی و خوش حسابی مدیران ارائه بدهید،۱۰۰ درصد نسبت به افراد مشابه در جایگاه بهتری برای استخدام در آن شرکت قرار دارید.

این قضیه یک سر منفی هم دارد! ممکن است آن شرکت کار خلافی انجام بدهد و یا حتی از لحاظ مالی به کارمندان خودش وعده ی الکی بدهد.که ماشاالله در بدنه ی خصوصی ما همچین شرکت هایی کم هم نیستند. طرف ۶ ماه کار می کند، آخر سر به زور حقوق ۲ ماه او را می دهند.

مشکل چهارم. اهل پیگیری نیستید.

یکی از بدی های ما این است که فکر می کنیم اگر در این موارد پیگیر مورد نظر باشیم، زشت، عیب، ناپسند است و یا باعث رنجش طرف استخدام کننده می شود! این مورد در بعضی از مواقع توی کشور ما صادقه است، به ویژه زمانی که قصد استخدام شدن در جایی رو به عنوان کارگر داریم. اما در نقطه ی مقابل هنگامی که در شغل های رده ی بالاتر قصد استخدام شدن را دارید، پیگیری کردن نشان دهنده ی اهمیت شما برای آن موقعیت شغلیه است و کارفرمایان شاید این مسئله را به روی خودشان نیاورند ولی از افراد پیگیر خوششان می آید.

مشکل پنجم_ فقط موقع بیکاری دنبال شغل می گردید!

عجیب است نه؟ شاید این سوال برای شما پیش بیاید که پس چه زمانی باید به دنبال شغل باشیم؟ مگر دیوانه ایم زمانی که دارای شغل هستیم، به دنبال کار برویم.

نگاهی به بازار کشور خودمان بیاندازیم! اکثر شرکت ها و واحد های دولتی و خصوصی به نوعی دنبال تعدیل نیرو هستند. قصد ایجاد استرس ندارم اما سعی کنید در مواقعی که به صورت پیمانی و موقتی جایی استخدام می شوید، نقشه ی جایگزینی برای خودتان در نظر بگیرید. همیشه امکان به دست آوردن موقعیت شغلی بهتر وجود دارد. این معنی انصراف دادن از موقعیت شغلی فعلی نیست. اما با آموختن یک مهارت می توانید به فکر آینده ای باشید که در صورت بروز هر اتفاقی، شما دیگر بیکار نمی مانید.

گری رومانو(Gary Romano) رئیس شرکت مشاوره در حوزه ی منابع انسانی در این رابطه می گوید: زمانی که از جست وجو دست بکشید، فرصت‌های بسیاری از شما می‌گذرد، بعد ها از این که یک موقعیت عالی را از دست بدهید پشیمان خواهید شد.

سخن آخر

استخدام شدن در کشور ما از قدیم تا کنون همانند یک آرزو به نظر می رسد. بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند با یک استخدام ساده و حقوقی کم اما با خیالی راحت فرزندان خود را راهی دنیای کسب وکار کنند. اگر شما هم همچین عقیده ای دارید پس باید از  ۵ اشتباه رایج هنگام کار پیدا کردن دوری کنید.

یا حق