بارگذاری...

اُساج

شرکت افق سبز عصر جدید (اٌساج) در سال ۱۳۹۷ در راستای رفع نیاز مبرم شرکت ها ، سازمان ها و ادارات در غرب کشور به تولید محتوای تبلیغاتی با کیفیت ، تاسیس شد و در حال حاضر دارای ۱۷ نیروی متخصص می باشد.

آدرس:کرمانشاه - سه راه 22 بهمن - برج آنیتا - طبقه دوم - واحد 7 م
تلفن:08338105016

انتخاب سردبیر

۵ علامتی که نشان می دهد شما آماده ی ایجاد کسب وکار خود هستید!

راه اندازی کسب وکار شخصی چیزی است که کم و بیش همه ی شاغلان و بیکاران به آن فکر می کنند.

شما می خواهید که رئیس خود باشید. شما ایده هایی در ذهن داریدکه برای محقق کردن آن له له می زنید. با این وجود نیرویی درون شما وجود دارد که مانع از اقدام شما می شود. شاید این نیرو ترس از دست دادن شغل فعلی شما باشد و یا حتی ترس از شکست آینده! اما کارآفرینان بزرگ ویژگی ها و نشانه هایی را برای ما به جا گذاشته اند که هنگام مشاهده ی آن ها می توانید متوجه شوید که نوبت راه اندازی کسب و کار شما فرا رسیده است.

۱. شما یک ایده ی خفن برای بر طرف کردن نیازها دارید.

اولین قدم برای موفقیت، یافتن نیازهایی است که در حال حاضر پر نشده است. تقلیدهای شغلی نفس جامعه ی ما را به شماره انداخته است. اما ترس از نوآوری جلوی هر گونه خلاقیتی را می گیرد. شما هنگام ایده پردازی باید به دنبال ایده هایی باشید که نیازهای برطرف نشده ی مردم را هدف بگیرید یا با راه حل های جدید سعی در برطرف کردن این نیاز داشته باشد.

تیم کراوسلی یک مهندس در حوزه ی تولیدات صوتی بود. او مشاهده کرده مردم هنگام تولیدات صوتی خود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند. او متوجه شد موسسات کمی در نیویورک حضور دارند که زخمت ساخت و ساز استدیوهای جدید را به جان بخرند. به همین خاطر شروع به همین کار کرد. او بنیان گذار شرکت -کراسولی آکوستیک شد و توانست با شناسایی یک نیاز، یک ایده را به یک کمپانی بزرگ تبدیل کند.

۲. شما تمایل دارید تا هر کاری را انجام دهید

بسیاری از افراد شرکت خود را راه اندازی می کنند زیرا می خواهند روی آنچه دوست دارند تمرکز کنند. اما به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک، شما فقط ایجاد و راه اندازی آنچه که دوست دارید را نمی پذیرید بلکه می خواهید تمام مسئولیت ها را به عهده بگیرید و در کوچکترین کاری سرک بکشید. اگر یک دوست کارآفرین داشته باشید درباره ی این موضوع با او صحبت کنید. تقریبا اکثریت کارآفرین ها در ابتدای کار همچین حسی را تجربه می کنند.

البته برای موفقیت در کسب وکار شما نیاز دارید تا این حس را کمرنگ تر کنید. به هر حال راه اندازی یک  کسب وکار چیزی نیست که شما بخواهید تک نفره آن را به سرانجام برسانید.

۳. شما می دانید چه زمانی به مشاوره های تخصصی نیاز دارید

اگر نمی خواهید همه کارها را انجام دهید – یا نمی دانید چگونه همه کارها را انجام دهید – باید کارها را  برون سپاری کنید یا به نیروهای متخصص میدان دهید. اَلیسون ماتنی( Alison Matheny ) بنیان گذار شرکت best در اینباره می گوید: این مرحله کشمکش درونی سختی را برای کارآفرینان ایجاد می کند زیرا آن ها باید از تمام کنترلی که فکر می کنند داشته اند دست بکشند و کنترل و اداره ی بعضی از امور را به دیگران بسپارند.

گاهی شما تنها به افراد برای پیش برد اهدافتان نیاز دارید. برنامه ها و نرم افزارها همه می توانند در خدمت اهداف کاری شما باشند.

۴. شما به تکامل فکر می کنید

رویاهای کارآفرینی یعنی پیشرفت، گسترش و گرفتن کار جدید. اکثریت کارآفرینان حتی قبل از شروع کار خود به این فکر می کنند که چگونه کار خود را گسترش دهند. اینکه نیروهای خود را چگونه افزایش دهند و در آینده می توانند تعداد تجهیزات خود را افزایش دهند.

۵. شما آماده اید تا سخت کار کنید

تصور کارآفرینی شیرین است اما انجام آن بسیار سخت است. همه چیز آن سخت است. نشانه های کارآفرینی چیزی از سختی کار شما نشان نمی دهند. تمام ارتباطات شخصی شما تحت تاثیر کار قرار می گیرد. باید بدانید اوقات شما اکثرا صرف کار کردن می شود. به خصوص زمانی که ابتدای کار هستید. شاید شنیدن این قضیه از زبان دیگران شیرین باشد. همه می گویند تمامی این جریانات امکان پذیر است و ما قابلیت انجام آن را داریم. اما مطمئن باشید شنیدن این قضیه با انجام آن کاملا تفاوت دارد. کارآفرینانی را می شناسم که در ابتدای کار روزانه ۱۷ساعت کار انجام می دادند. این صحبت درباره ی کارآفرینان خارجی و میلیارد خارجی نیست. درباره ی ایران صحبت می کنم. درباره ی افرادی که راه اندازی یک تولیدی لباس برای آن ها سخت بوده است. پس بی تعارف، هنگامی که با علم به تمامی این موارد آماده ی کارکردن زیاد بودید، شما آماده ی راه اندازی کسب وکار فردی خود هستید.

حرف آخر

هیج کدام از این نشانه های کارآفرینی به منزله ی وحی نیست. یعنی ممکن است شما هیچ کدام از موارد بالا را در خود حس نکنید اما به دنبال کارآفرینی بروید و یا در مقابل همه ی موارد بالا را یکجا داشته باشید اما هیچ وقت یک کارآفرین نشوید. موارد بالا تنها نشانه هستند. نشانه هایی که نشان می دهند شما آمادگی روحی برای شروع یک کسب وکار را به دست آورده اید. نظرات خودتان درباره ی نشانه های کارآفرینی را با ما در میان بگذارید.

منبع اقتباس: themuse