بارگذاری...

اُساج

شرکت افق سبز عصر جدید (اٌساج) در سال ۱۳۹۷ در راستای رفع نیاز مبرم شرکت ها ، سازمان ها و ادارات در غرب کشور به تولید محتوای تبلیغاتی با کیفیت ، تاسیس شد و در حال حاضر دارای ۱۷ نیروی متخصص می باشد.

آدرس:کرمانشاه - سه راه 22 بهمن - برج آنیتا - طبقه دوم - واحد 7 م
تلفن:08338105016

انتخاب سردبیر

۵ نشانه که خبر از شکست کسب و کار شما می دهد

سلام. پذیرفتن بعضی از حقایق بسیار سخت است. شکست هم یکی از همین حقایق است. اما اگر می خواهید با  آگاهی از نشانه های شکست، با آمادگی بیشتری به سراغ مراحل بعد از آن بروید، مطلب امروز اُساج را از دست ندهید.

پیشگفتار

دیر پذیرفتن بعضی از حقایق عواقب سختی دارد. گاهی این دیر پذیرفتن ها باعث ایجاد یک شوک سنگین می شود. دیر پذیرفتن شکست در کسب وکار باعث هدر رفتن بیشتر سرمایه و کاهش روحیه فرد و افزایش نیاز به زمان برای به خود آمدن فرد شکست خوده می شود.

کارآفرینان بسیاری هستند که در محیط‌های کاری تجربه بسیاری کسب کرده‌ و نشانه‌های عجیب و غریبی در کسب و کارها دیده‌اند؛ از ورشکستگی کسب و کارهای فوق‌العاده گرفته تا ادامه فعالیت کسب و کارهای نوپایی که با مشکل جدی نقدینگی دست و پنجه نرم می‌کرده‌اند و قد علم کردن ناگهانی رقبایی قدرتمند و تصاحب بازار. مسیر کارآفرینی پیچیده و غیر قابل پیش بینی است. ارزیابی فاکتورهای ظاهری به سختی قادر به پیش بینی وضعیت یک کسب و کار در آینده است.

۵ نشانه ی شکست کسب و کار

۱- ایده ی شما دیگر کارآیی ندارد

زمانی بود که شما با هزاران آرزو به ایده ی خود فکر می کردید. به تغییراتی که قرار است توسط آن اجرا شود و یا حتی به میلیاردها تومنی که قرار بود به حساب شما واریز شود. حالا زمان اجرا فرار رسیده و شما هیچ کدام از آن تغییرات را نمی بینید. در واقع ایده ی شما کارآیی لازم را برای تحقق افکار شما نداشته( صرف نظر از اینکه ذهنیت شما درست بوده یا غلط).

در اینجا و در این لحظه شما باید دلایل عدم موفقیت ایده ی خود را بررسی کنید و در صورت امکان آن را تغییر دهید و الا… خدانگه دار شما باشد.

(خانم هایی که دوست دارند از دست مزد همجنسان خودشان در سرتاسر دنیا مطلع شوند و یا آقایانی که می خواهند دستمزد خود را با خانم ها مقایسه کنند، حتما مطلب لیست بالاترین دست مزدهای زنان در مشاغل مختلف جهان، اُساج را از دست ندهند)

۲- افزایش خروج کارمندان و زیر دستان

آیا هنوز هم با همان تیمی که کارتان را شروع کردید کار می‌کنید؟ پاسخ “خیر” به این سوال بسیار بد است، به خصوص اگر صف کارکنان شما به کلی عوض شده باشد. علاوه بر این، کسب و کارهای نوپا بسیار ناپایدارند و کارکنان جوان نیز تمایل به پرش‌های شغلی متعدد دارند.

با اینحال اگر متوجه این موضوع شده‌اید که کارکنان به طور پیوسته پس از مدت محدودی شغل خود را ترک می‌کنند، نشانه‌ی بدی برای آینده‌ی شرکت شماست. ممکن است علت نرخ خروج بالای کارکنان این باشد که چنین مشاغلی بسیار گیج کننده یا پر تقاضا هستند. شاید پیشرفت شغلی کمی برای آنها تعریف شده است و یا عملکرد داخلی سازمان انتظارات آنها برآورده نمی‌کند. شاید هم کارکنانی که از سازمان خارج می‌شوند، متوجه شکست کسب و کار، دیر یا زود، شده‌اند. هیچکدام از این نشانه‌ها علامت خوبی برای آینده‌ی شرکت نیست.

۳-سخن از کسب و کار شما در هیچ جایی شنیده نمی شود

هنگامی که کسب و کار شما به سمت موفقیت حرکت کند، زمزمه های مورد پسند بودن آن به گوش می رسد. گروهی برای یافتن کار به شما مراجعه می کنند و یا بازخوردهای مثبت را از طرق مختلف دریافت می کنید. هنگامی که هیچ کدام از این موارد نه دیده و نه شنیده می شوند، اگر نتوانیم از عدم موفقیت شما صحبت کنیم، می توانیم آن را حمل بر در جا زدن یک کسب و کار کنیم.( البته بعضی از دوستان علاقه دارند چراغ خاموش باشند و این ماده  شامل آن ها نمی شود.)

۴- بی اطلاعی محض از عملکرد موسسه و کسب و کار

اگر درحال خواندن این مقاله هستید و دقیقا نمی‌دانید که آیا شرکت شما عملکرد خوب یا بدی داشته خبر بدی برایتان دارم. این واقعیت که “نمی‌دانم” در هر زمینه‌ای از فعالیتهای شرکت به این معناست که کسب و کار شما در جهت اشتباهی درحال فعالیت است.

شما به عنوان یک کارآفرین باید بیشترین اطلاعات را از وضعیت مشتریان،جریان نقدینگی، درآمد موجود، و حتی عواملی مانند رقابت و تقاضای بازار داشته باشید. اگر حقیقتا از عملکرد و ظرفیت شرکت خود بی‌اطلاع هستید، وظایف خود را به درستی انجام نمی‌دهید. این بدان معناست که کسب و کار شما تحت یک رهبری سست و شکننده  فعالیت می‌کند.

۵- شما هیچ بهبودی در کار ایجاد نکرده‌اید

چه کار یا روندی در ماه‌های گذشته بهبود یافته یا تعریف شده است؟ آیا روش جدیدی برای ارائه خدمات به مشتریان ایجاد کرده‌اید؟ آیا خدمات خود را ارتقا داده‌اید؟ آیا محصول جدیدی تولید کرده‌اید که رقبایتان نتوانسته باشند مانند آن را تولید کنند؟

بسیاری از افراد صاحب نظر، از میان ۵ نشانه شکست کسب و کار ، عدم بهبود و یک نواختی را مهم ترین عامل شکست می دانند. در واقع  یکی از سموم هر کسب و کاری، یکنواختی است. این مسئله شاید در ارتباط با استارت آپ ها و یا موسسات بزرگتر پر رنگ تر باشد، اما در واقع قانونی در ارتباط با همه ی کسب و کارهاست، حتی یک هایپر مارکت.

برای ایجاد بهبود در کسب و کار لازم نیست حتما یک حرکت فارق العاده انجام دهید. گاهی احداث یک کانال تلگرامی نیز، گامی رو به جلو محسوب می شود.

پس سعی کنید در دام یک نواختی گرفتار نشوید.

حرف آخر

اگر سودای راه اندازی یک کسب و کار را در سر دارید و یا هم اکنون مشغول به آن هستید، هیچگاه از ویژگی های بالا غافل نشوید، زیر حیات و ممات کسب و کار شما و حتی شانس شما برای خیزش مجدد به آن ها بستگی دارد. امیدوارم از ۵ نشانه که خبر از شکست کسب و کار شما می دهد ، لذت برده باشید.

یا حق