بارگذاری...

اُساج

شرکت افق سبز عصر جدید (اٌساج) در سال ۱۳۹۷ در راستای رفع نیاز مبرم شرکت ها ، سازمان ها و ادارات در غرب کشور به تولید محتوای تبلیغاتی با کیفیت ، تاسیس شد و در حال حاضر دارای ۱۷ نیروی متخصص می باشد.

آدرس:کرمانشاه - سه راه 22 بهمن - برج آنیتا - طبقه دوم - واحد 7 م
تلفن:08338105016

انتخاب سردبیر

۵ نکته ی کنکوری برای بهبود خلاقیت در کسب و کار

سلام. خلاقیت از اهم موضاعات مربوط به کسب و کار و کارآفرینی است. به همین خاطرم است که نه تنها ما، بلکه سایر اعضای باشگاه تولید محتوای کسب و کار هم به این مسئله بسیار می پردازند. امروز برای شما ۵ راه بهبود دهنده خلاقیت را آماده کرده ایم. امید داریم تا این نکات در موفقیت های شغلی شما به کار آید، همراه اُساج باشید.

پیشگفتار

خلاقیت در دنیای کسب وکار تنها به ایده‌های جدید محدود نمی‌شود. خلاقیت عنصر مهم فرآیند حل مساله است. راه هایی هست که شما می توانید از طریق آن ها  حتی کارهایی را که دیگران انجام داده اند، با سبک و سیاق جدید انجام بدهید. به عنوان مثال از قدیم تا به الان حمل و نقل مسافر به شیوه های مختلف وجود داشته است. هنگامی که تاکسی اینترنت اوبر به وجود آمد، این ایده از بین نرفت. در دنیا صدها شرکت وجود دارند که این راه را به گونه هایی دیگر در پیش گرفته اند.

خوشبختانه راه‌هایی وجو دارند که کارآفرینان می‌توانند خودشان و شرکت‌شان را خلاق‌تر کنند. راه هایی که کمک می کند از اشباع شدن ایده ها نترسید.

۵ راه بهبود دهنده خلاقیت که هر کارآفرینی می‌تواند آن را اجرا کند

۱-تیمی فکر کنید

ضرب المثلی وجود دارد که می‌گوید چند سر بهتر از یک سر است. افسانه نابغه‌های خلاق و تنها، در اغلب موارد تنها یک افسانه است. در میان دنیای وسیع کسب وکار و فعالان این عرصه، تعداد نیروهای افسانه ای واقعاً کم است. تیم‌هایی با ویژگی‌های شخصیتی متنوع، می توانند نسبت به افراد تنها، خلاق تر باشند. به این خاطر که چند مغز به طور طبیعی ایده‌های بیشتری نسبت به یک مغز تولید می‌کنند. البته میزان زیاد ایده اشتباهاتی هم در پی دارد که میتواند باعث آسیب شود. برای خلاقیت بیشتر، افراد تیم‌ شما باید افرادی با مهارت‌ها، استعدا‌ها و زمینه‌های مختلف باشند البته با ارزش‌ها و انگیزه‌های یکسان. البته تیمی که انتخاب می کنید بسیار مهم است. بعضی اوقات بهترین کاری که سایر اعضای تیم می توانند انجام دهند، سکوت است.(خواستیم از کلمه ی بی ادبانه و بی تربیتانه ی خفه خون استفاده نکنیم!!)

۲-استراحت ذهنی را فراموش نکنید

کار کردن سخت و مداوم بر سر یک مسئله احتمال دستیابی به موفقیت را نسبت به زمانی که تلاش مداوم شما همراه با وقفه‌هایی برای استراحت کاهش می دهد. تحقیقات نشان داده افرادی که قدم می‌زنند با ایده‌های بیشتر و بهتری نسبت به زمانی که ثابت هستند مواجه می‌شوند. و تمرکز را از یاد نبرید. تمرین تمرکز حواس به طور منظم ا اوقات فراغت، همواره بستر مناسبی برای خلاقیت هاست. از آن جا که ذهن انسان در اوقات فراغت، به فعالیت موظفی مشغول نیست، انسان می تواند فارغ از قالب های از پیش طراحی شده، پیرامون مسائل مورد علاقه، فعالیت داشته باشد. انسان در اوقات فراغت، می تواند با طیب خاطر و آزادانه اندیشه نموده، در حل مسائلی که در حوزه شناختی او مطرح هستند، از تفکر واگرا بهره گیرد؛ همان تفکر واگرا یا خلاقی که خمیرمایه نوآوری ها و اختراعات بشری است. رتباط مستقیمی با افزایش خلاقیت دارد.پس سعی کنید در ساعت هایی که فشار کاری بر روی شما بالاست، ذهن خود را چندان درگیر خلاقیت و ایده های کسب و کار نکنید.(وسط غر غر کردن رئیست یادت بیفته میتانی تو کوچه ی فلان هایپر مارکت بزنی!!!)

(اگر ایده ای در ذهن دارید و به دنبال راهی برای تامین سرمایه ی آن هستید، حتما مطلب شتاب دهنده چیست؟ اُساج را از دست ندهید.)

 

۳-برای خلاقیت در  ایده پردازی ضرب العجل تعیین نکنید

این که فکر کنید مدتی که برای شما باقی مانده، بسیار اندک است، فرصت سنجیدن زوایای ایده ی شکل گرفته را از شما خواهد گرفت. درست است،گاهی اوقات کمی فشار باعث می شود تا بازدهی بیشتری داشته باشیم. اما فراموش نکنیم که این موضوع گاهی اوقات جواب می دهد و یک راه حل همیشگی نیست.

ایده ی شما تا رسیدن به مرز پختگی به زمان نیاز دارد. زمانی که به وسیله ی آن می توانید نقاط ضعف خلاقیت خود را پوشش دهید.

۴-کمک های بیرونی

خلاقیت، توسعه آگاهی، توانایی جذب و بهره مندی از همه نعمت های زندگی است. بر اساس آن چه گفته شد، خلاقیت توسعه پذیر است و می توان به کمک بیرون، توانایی درونی فرد را شکوفا کرد. هر فردی با بهره گرفتن از تمام شناخت های قبلی و تمرکز ذهنی داشتن بر آن و تجهیز کردن خود به موتور حرکت و افزایش بعد انگیزشی، خواهد توانست به کشف ویژگی های منحصر به فرد خود اقدام کرده، با در اختیار گرفتن تمام داده ها و نعمت های وجودی، به گسترش این ویژگی بپردازد.

با کمک ورزش های ذهنی، مطالعه ی سایر کسب و کارها، می توانید این خلاقیت را توسعه دهید.

وب سایت  های ایرانی و خارجی  که امروزه در حوزه ی کسب و کار فعالیت می کنند، کم نیستند. مطالب مربوط به خلاقیت نیز بخشی از محتوای این وب سایت ها را تشکیل می دهدو شما می توانید از این مطالب استفاده کنید.(ببینید روزانه هزاران نفر در حال بازدید از این سایت ها هستند.اگر لطفی کنید و سری به inc بزنید، می توانید مشاهده کنید که طبق ادعای آن ها به ۳۵۰ میلیون نفر در سراسر دنیا برای در حوزه ی کسب وکار کمک کرده اند!! پس در سایت های تولید محتوای کارآفرینی  بر خلاف نظر بعضی از علاقه مندان به کسب و کار، علاوه بر چرت و پرت، ۴ تا نکته ی مثبت هم است.)

۵-شکست پایان ماجرا نیست

باید به این باور ذهنی برسید که هر ایده و خلاقیتی ممکن است با شکست رو به رو شود. داخل زندگی کار آفرینان ایرانی و خارجی این مسئله به وفور یافت می شود. پس اگر زبانم لال در خلاقیتی که قصد به نماش داشتن آن را داشتید، شکست یافتید، از آن به عنوان یک تجربه برای سایر کارهایتان استفاده کنید.

شاید ترس از شکستی که در ما وجود دارد به خاطر عواقب آن است. سرزنش دیگران، از دست رفتن سرمایه، ناامید کردن دوستان و خانواده ….. در واقع محیط شرایط را  به گونه ای رقم زده که شکست ، بسیار به امری سنگین تر از آن چیزی که هست، تبدیل شود.

این جا همان جایی است که شما باید خلاف جهت شنا کنید.

(اگر ایده ای در ذهن دارید و به دنبال راهی برای تامین سرمایه ی آن هستید، حتما مطلب شتاب دهنده چیست؟ اُساج را از دست ندهید.)

حرف آخر

علاوه بر ۵ نکته ای که به آن اشاره کردیم. دنیایی از نکات وجود دارد که شما را در راه ایجاد و یا بهبود خلاقیت در دنیای کسب و کار کمک کنند.خلاقیت ها از تخیل ما سر چشمه می گیرند. این که چه قدر بتوانیم از این تخیل بهره ببرید و آن را تبدیل به مردابی نکنیم که سرانجام تمام آرزوهای کاری شما در آن غرق نشود، به شما بستگری دارد.

امیدوارم از ۵ راه بهبود دهنده خلاقیت استفاده ی کافی را برده باشید.

یا حق